Děkujeme za Vaši podporu

Vážení rodiče,
​velmi si ceníme Vaší podpory, kterou naší škole vyjadřujete svými dopisy, telefonáty i podpisy na petici pro zachování samostatné základní školy.
Ve středu 17. 3. 2021 proběhne od 16.00 ve Slovanském domě 2. zasedání Zastupitelstva města Mikulášovice. V bodě číslo 10 se bude jednat o SPLYNUTÍ základní a mateřské školy. To znamená, že zanikne Základní škola Mikulášovice, zanikne Mateřská škola Mikulášovice a vznikne Fakultní základní a mateřská škola Mikulášovice (jak oběma ředitelkám napsal zřizovatel) a vyhlásí se konkurz na nového ředitele.

Domníváme se, že konkurz na nového ředitele je jediným důvodem, proč k této situaci došlo. Paní ředitelka Kalousková je zodpovědný, zásadový a čestný člověk. Jako nadřízená si váží naší práce, dokáže ji ocenit, ale zároveň i upozornit na případné nedostatky.
Žáci ji vnímají jako přirozenou autoritu, které si váží a mají ji rádi. S rodiči se vždy snaží najít společnou cestu a uznává je jako partnery ve vzdělávání jejich dětí.

Zřizovatel se již několik měsíců snaží najít nějaký důvod k odvolání paní Kalouskové z funkce ředitelky školy, dokonce se snížil i k tajnému sledování distanční výuky, aby našel nějaké její pochybení. Žádné důvody k odvolání nenašel, proto se rozhodl, že provede SLOUČENÍ obou příspěvkových organizací (usnesení na 1. zasedání Zastupitelstva města Mikulášovice ze dne 10. 2. 2021). Když zjistil, že to k změně ředitelky nepovede, rozhodl se 22. 2. 2021, že provede SPLYNUTÍ obou organizací a na základě toho vyhlásí konkurz na nového ředitele (dopis zřizovatele oběma ředitelkám).

Velmi si vážíme Vás jako rodičů našich žáků a věříme, že nás přijdete na jednání zastupitelů podpořit. Nemusíte se obávat, že byste svou účastí porušili nějaké vládní nařízení, protože na jednání zastupitelstva má umožněn přístup každý i v době nouzového stavu a ostatních vládních opatření.

DĚKUJEME VÁM.