Vyhlášení voleb do Školské rady

při Základní škole a Mateřské škole Mikulášovice, p.p. na volební období 1.11.2021 - 30.10.2024

Na základě 167 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a podle Volebního řádu pro členy školské rady vydaného starostkou Města Mikulášovice vyhlašuji volby do školské rady při Základní škole a Mateřské škole Mikulášovice, příspěvková organizace. Mikulášovice 20.

Návrh voleného kandidáta do školské rady může podat výhradně oprávněný volič. Návrh se podává v písemné podobě, musí obsahovat jméno, příjemní, datum narození a bydliště kandidáta a tytéž údaje o navrhovateli. Návrh musí obsahovat písemný souhlas kandidáta s kadidaturou. Návrh (je možné použít tiskopis uvedený dole pod čarou) lze podat kterémukoli člunu volební komise či v kanceláři školy, dorušit jej můžete buď cestou svých potomlů nebo poštou na adresu školy nejdéle do 20. října 2021 do 12 hodin. Poté bude listina s navrženými kandidáty zveřejněna na stránkách školy, v "Bakaláři" a ve vestibulu školy.

Pro volby je jmenována komise: Mgr. Bc. Marcela Pikalová, Bc. Lenka Němečková, Mgr. Jitka Horová.

Tajná volba se bude konat v úterž 26.10.2021 od 15 do 17 hdoin v budově školy, v přízemí pod schody za prosklenými dveřmi bude umístěna volební urna, do níž zákonní zástupci buď samy nebo prostřednictvím svých dětí vhodí volební lístek (bude k dispozici po vytvoření seznamu navržených, oznámení a zveřejnění přes web a "Bakaláře") s kandidátem vybraným z listiny navržených.

V Mikulášovicích dne 8.9.2021

Mgr. Ing. Jaroslav Pikal v.r.

Pro objasnění některých podrobností připojuji výpis z důležitých informací:

• Funkční období členů školské rady je tři roky
  • Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům, pedagogickým pracovníkům, zřizovateli a dalším odobám podílet se na správě školy
  • Školská rada má 3 členy a ve své činnosti se řídí především školským zákonem
  • Třetinu školské rady jmenuje zžizovatel (1x), třetinu volí pedagogičtí pracovníci (1x) a třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků (1x).
  • Týž člen školské rady nemůže ýt současně jmenován zřizovatelem, zvolen zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky a studenty nebo zvolen pedagogickými pracovníky školy.
  • Návrh voleného kandidáta do školské rady může podat výhradně jeho oprávněný volič.
    Návrh se podává v písemné podobě, musí obsahovat jméno, příjemní, datum narození a bydliště kandidáta a tytéž údaje o navrhovateli. Návrh musí obsahovat písemný souhlas kandídáta s kandidaturou - viz tiskopis pod čarou.
  • Členství ve školské radě vzniká dnem zahájení funkčního období, pro které byl dotyčný kandidát zvolen. Člen školské rady se může vzdát svého členství písemným oznámením doručeným řediteli školy, který neprodleně informuje svého zřizovatele.

Tiskopis volby ZŠ Mikulášovice [PDF 168 kB] >